Materiály

Vylepšování již používaných a vývoj nových materiálů jsou klíčem k úspěchu na trhu. V našem portfoliu najdete technické a vysokoteplotní plasty s vhodnými charakteristikami/vlastnostmi pro všechny druhy aplikací.

Optimalizované kluzné vlastnosti, dobrá otěruvzdornost, vysoké provozní teploty, pevnost, rozměrová stabilita a chemická odolnost jsou ideálními předpoklady pro náhradu konvenčních materiálů - z technického i ekonomického pohledu.


Ensinger nabízí polotovary (plastové desky, tyče a trubky), obráběné díly a přesné profily z více než 100 druhů technických a vysokoteplotních plastů. Navíc, může Ensinger nabídnout více než 500 modifikací polymerů.

Klíčové výhody plastů

Kovové komponenty zařízení v lékařské technice jsou stále častěji nahrazovány vysokoteplotními plastovými materiály. Například, hliníkové držadlo ultrazvukové vrtačky je v současnosti stále častěji vyráběno z vysokoteplotní plastu, z TECAPEEKu. Výhodou není pouze snazší manipulace (daná významnou úsporou hmotnosti), ale také ekonomicky výhodnějším procesem výroby.

Rozdělení plastů

Polyamide Imides (PAI)Polyimides (PI)Polyethersulphone (PES)Polyphhenylsulpone (PPSU)Polyetherimide (PEI)Polysulphone (PSU)Polycarbonate High-Temperature (PC-HT)Polyetherketones (PEK)Polyetheretherketone (PEEK)Liquid-Crystal Polymer (LCP)Polyphenylene Sulfide (PPS)Polytetrafluoroethylene (PTFE)Perfluoroalkoxy (PFA)Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)Polychlortrifluorethylene (PCTFE)Polyvinylidene Fluoride (PVDF)Fluoric PolymersPolyaryletherketones (PAEK)Polycarbonate (PC)Trimethyl Hexamethylene Diamine, Terephthalic Acid Step-Growth Polymer (PA6-3-T)Polyamide 46 (PA46)Polyethylenterephthalat (PET)Polyamide 66 (PA66)Polybutylenterephthalat (PBT)Polyamide 6 (PA6)Polyoxymethylene (POM)Polymethylpentene (PMP)Polyamide 11 (PA11)Polyamide 12 (PA12)Polyphenylene Ethers (PPE)Polystyrene (PS)Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)Styrene Acrylonitrile (SAN)Styrene Polymers (PS)Polypropylene (PP)Polyethylene (PE)High Temperature PlasticsEngineering PlasticsStandard Plastics