2017-05-15 / Company News, Stock Shapes, TECAnews

Ensinger převzal švýcarského specialistu na kompozity “next composites”

Hotové díly z termoplastů vyztuženými uhlíkovými vlákny otevírají nové obchodní příležitosti

next composites vyvíjí technologie pro zpracování termoplastických kompozitních materiálů, vytužených vlákny. Sendvičový profil na obrázku byl vyroben z CF-PEI a recyklovaného pěnového skla.

Ensinger GmbH se sídlem v Nufringenu převzal švýcarského zpracovatele plastů, společnost next composites GmbH. Malá firma se sídlem v Otelfingenu nedaleko Zurichu vyvíjí technologie pro výrobu produktů z termoplastických materiálů vyztužených vlákny. Firma, specializovaná na vývoj a zpracování těchto kompozitních materiálů, vyrábí prototypy a staví kompletní výrobní linky u svých zákazníků.

Ensinger už nabízí polotovary z kompozitů, které mají velký podíl uhlíkových vláken, nicméně technologie převzaté z next composites rozšíří spektrum možností pro výroby dílů. Recipročně, next composites budou profitovat z široké zákaznické základny skupiny Ensinger.

Uhlíkem plněné termoplasty jsou zvlášť vhodné pro konstrukci lehčených dílů v automobilovém průmyslu, v lékařské technice a ve strojírenství obecně. Sportovní potřeby, jako například součásti jízdních kol nebo lyží tvoří další rostoucí trh pro tyto výrobky.

Na míru šité materiály: výhody uhlíkových kompozitů

Jsou –li vysokopevnostní uhlíková vlákna integrována do struktury lehkého plastu, vznikne kompozit se zvláště vysokou měrnou tuhostí a pevností.V porovnání s termosety, termoplasty se dají svářet a obvykle nabízejí vyšší stupeň tuhosti, lepší chemickou odolnost a možnost efektivní recyklace.

Další informace najdete na nextcomposites.ch.