2016-10-19 / Compounding

K 2016: Ensinger vystavuje materiály pro aditivní výrobu

Široké spektrum vysokoteplotních plastů pro FFF

Cívky s filamentem od skupiny Ensinger. Zpracovatel plastů Ensinger bude prezentovat různé konstrukční a vysokoteplotní plasty na veletrhu K.

Úspěchy skupiny Ensinger, zpracovatele plastů, byly vždy výsledkem zaměření firmy na nabídku rozsáhlého portfolia materiálů, výrobních procesů a technických aplikací. Ensinger nyní vstupuje na pole aditivní výroby, využívající technické plasty. Na tomto rozvíjejícím se a rostoucím trhu pracuje Ensinger s vice technologiemi, primárně se soustředí na technologii Fused Filament Fabrication (FFF). Tato technologie je velmi perspektivní pro vysokoteplotní plasty.


Ve spolupráci s mnoha různými partnery pokrývá skupina Ensinger celé spektrum dodavatelského řetězce – od dodávek surového materiálu, který může být ve skupině Ensinger navíc dále modifikován dle požadavků aplikace až po dodávku kompletních hotových kusů podle výkresové dokumentace. Zpracování filamentů těží z padesátiletých zkušeností s extruzí plastů. Divize průmyslových profilů vyrábí filamenty z technických a vysokoteplotních plastů v příkladném standardu přesnosti. Výrobky jsou pečlivě testovány a kvalitně baleny.


Výsledkem těsné spolupráce s různými výrobci 3D tiskáren jsou filamenty, které mohou být dobře zpracovány pomocí vysokovýkonných 3D tiskáren. Skupina Ensinger bude na veletrhu K vystavovat osm různých materiálů pro aditivní výrobu. Produktová řada obsahuje například antistatický TECAFORM AH SD (POM-C SD), TECASON S (PES) a TECAPEEK (PEEK).


Ensinger bude také vystavovat čtyři komponenty vyrobené z materiálů TECAFLON PVDF (PVDF), TECASON P (PPSU) a TECAPEEK (PEEK). Tyto výrobky jsou vyrobené na 3D tiskárnách od společností GEWO Feinmechanik (www.gevo.net) a Indmatec (http://indmatec.com). Funkční plochy součástí mohou být doobrobeny – divize výroby obráběných dílů se také podílí na této ultra-nové technologii, která umožňuje výrobu v těch nejpřísnějších tolerancích.

Kontakt:
Markus Schilling, Ensinger GmbH, Nufringen/Německo
Tel. +49-7032-819-668
m.schilling@de.ensinger-online.com