2016-06-28 / Company News, Machined Parts, Stock Shapes, TECAnews

Oslava 50. výročí společnosti Ensinger

Od počátku výroby v garáži v Ehningenu uběhlo již půl století, během kterého se společnost Ensinger změnila z průkopníka v oboru zpracování plastů v silnou mezinárodní skupinu.  Dnes skupina Ensinger působí po celém světě ve všech ekonomicky důležitých regionech. V uplynulém účetním roce vytvořilo 2 300 zaměstnanců obrat 391 mil. Euro.

Spolu se zaměstnanci z poboček z celého světa a důležitými hosty oslavila rodinná firma kulaté výročí oficiálním ceremoniálem  v městečku Böblingen nedaleko Stuttgartu. Večerní program pro 500 hostů  uváděli ředitelé skupiny – Klaus Ensinger a Dr. Roland Reber. Společně nabídli například pohled do skromných začátků historie společnosti v šedesátých letech minulého století, kdy Wilfried Ensinger pravidelně pracoval celé dny a noci na testování nových metod výroby plastových polotovarů. První dvě výrobní linky pro extruzi plněných plastů, které si Wilfried Ensinger sám navrhl a postavil, se tehdy sotva vešly do malé garáže.  Výrobky pak odvážela jeho manželka Marta na nádraží kočárkem – tak dlouho, dokud jednoho dne nepodlehl váze nákladu. Martha a Wilfried Ensinger věděli, že jsou na správné cestě.

Dnešní situace na trhu je velice náročná. Přesto je pohled vedení společnosti směrem do budoucnosti velmi optimistický. Klíčovou roli v blízké budoucnosti budou hrát zejména úzká spolupráce mezi jednotlivými divizemi, stejně jako digitalizace a vzdělávání zaměstnanců. “Pracujeme společně a chováme se k sobě férově”, zdůraznil Roland Reber. Klaus Ensinger vyzdvihl pocit sounáležitosti ve firmě. “Je to přesně ten duch, který v nás vytvořil to, čím jsme dnes. Budeme respektovat naši kulturu a hodnoty, na kterých jsme vyrostli. Zůstaneme rodinnou firmou.”

Následující den proběhla druhá část oslav ve sportovním areálu v Rottenburgu-Ergenzingenu. Na 1 300 zaměstnanců z celého světa se zúčastnilo největšího setkání v historii firmy. Tradiční fotbalový turnaj tentokrát ovládla italská pobočka, která ve finale porazila tým z Nufringenu. Oslavy pak za doprovodu rockové kapely pokračovaly dlouho do noci. Aby ne – kolik společností je natolik progresivních a zároveň dostatečně stabilních, aby mohly oslavit padesáté výročí?